Fotomeigi ja portreefoto lühikursus 6.12.2017 (5 akadeemilist tundi) toimub Tatari 64 asuvas fotokooli (koolitusluba/õppekava kood 84905, majandustegevusteade nr 150737) koolitusklassis/stuudios kell 17.00 – 21.00.

Kursus koosneb kahest moodulist:

I Fotomeik

II Sissejuhatus portreefotograafiasse.

Fotomeiki õpetab jumestaja-koolitaja Ingrid Teder.
Portree pildistamist juhendab fotograaf Jaak Kadak.

Kursus toimub kõigi vajalike seadmetega varustatud Koolitusklassis/stuudios

1-fotomeik fotokool fotokoolitus portree

I Fotomeik (2 ah)

2-fotomeik fotokool fotokoolitus portree

Fotomeigi koolitus on suunatud kõikidele fotograafidele, kes tahavad õppida tundma fotomeigi algtõdesid. Räägitakse erinevatest meikimisvahenditest, näohooldusest ja jumestamisest. Hästitehtud fotomeik lihtsustab fotograafi tööd järeltöötlusel. Eesmärgiks on saavutada kaunis visuaalne tulemus, millega on rahul nii fotograaf kui pildistatav. Mida peame silmas pidama jumestuse puhul portreefotograafias – sellest me kursusel räägimegi. Teeme kõik praktiliselt läbi ja kursuslased saavad tehtud tööd fotole jäädvustada järgnevas portreefoto osas. Kursus ei tee kellestki jumestusspetsialisti, vaid räägib sellest, kuidas aidata fotograafi ja klienti parima tulemuse saavutamisel. Meikimisvahendite kasutamise eest tuleb kohapeal tasuda 3 EUR sularahas.

II Sissejuhatus portreefotograafiasse (3 ah)

Sissejuhatuseks arutame fotoaparatuuri tehnilisi erinevusi. Milliseid objektiive on mõistlik kasutada glamuurfoto (glamour photo) pildistamisel. Valik on väga avar, kuid eliitobjektiivide hinnad küündivad kõrgustesse. Sageli piisab sellest, kui osata enda objektiivi vastavalt kasutada.

3-fotomeik fotokool fotokoolitus portree

4-fotomeik fotokool fotokoolitus portree

Reporterlik lähenemine on pildistada portreed, hoides kaamerat käes. Stuudioportreede (lavastatud portreede) puhul on palju abi lisatarvikutest.

5-fotomeik fotokool fotokoolitus portree

Portreepildile annab stiili sobivalt kasutatud (rakendatud) valgus. Valgusteid on väga erinevate omaduste ja hindadega. Räägime sellest, mis on kellelegi optimaalne vastavalt vajadustele.

6-fotomeik fotokool fotokoolitus portree 7-fotomeik fotokool fotokoolitus portree

Valgusskeeme (valguslahendusi) võib lõputult kombineerida, kuid osad on saanud klassikaks ja on kasutuses portreestuudiotes ja juhtivates moeajakirjades juba üle 80 aasta. Ühte levinumat nendest me kursusel praktiseerime.

8-fotomeik fotokool fotokoolitus portree

Kõrgemal, mahukamal ja põhjalikumal tasemel tegeletakse portreefotograafiaga Portreefotograafia erikursusel.

Kursuse hind 40 EUR ja kohapeal meigivahendite kasutamise eest 3 EUR sularahas.

PS! Eraisikuna tasutud koolituskuludelt tulumaksusoodustuse (20%) saamiseks vt tulumaksuseaduse § 26.

Kursusele registreerimine e-kirjaga aadressil info@fotokoolitused.ee või täida registreerumisvorm siin.

Info telefonil 50 33 682, arved ja registreerimine 566 59 030.