FOTOKOOL

MTÜ Fotograafia Arendus- ja Koolituskeskus (edaspidi Fotokool) on asutatud 2006. aastal.  Fotokooli eesmärk on arendada ja populariseerida fotograafiat kui kunsti väljenduvaldkonda. Korraldame fotoalaseid koolitusi, kokkutulekuid, retki ja näituseid. Pakume  fotograafia valdkonnas huviharidust ja täienduskoolitust fotograafi kutsestandardis kirjeldatud kutse, ameti või erialase kompetentsi saavutamiseks.

Reg nr 80233557

Õppekava kood 84905 HTM

Majandustegevusteade nr 150737

Õppekavarühm Audiovisuaalne ja muu meedia, Kunstid (üldine)

Fotokooli e-posti aadress: info@fotokoolitused.ee

Fotokooli telefonid: registreerimine 56 659 030 , õppeinfo kontakt Jaak Kadak 50 33 682

Fotokooli kodulehe aadress: www.fotokoolitused.ee

KOOLITAJA

Jaak Kadak
Fotograaf – koolitaja
Tel: 50 33 682
E-kiri: info@fotokoolitused.ee

Sünniaeg: 27.04.1956

Haridus:
1980 Tartu Ülikool, teoreetilise füüsika eriala omandades lisaks pedagoogi kutse;
1982 Patendiinstituut, patentoloogia eriala.

Tööalane taust:
Eesti Teaduste Akadeemia Eksperimentaalbioloogia Instituudi  taimefüsioloogia ja fotosünteesi sektoris.
Noorte Loodusesõprade Majas  fotograafia õpetaja. Samal ajal  fotode pildistamine reklaamidele, trükistesse, plaadiümbristele.
Pikki aastaid tegutses Jaak Kadak Morgan Stuudios, mis tootis mitmekeelseid fotoalbumeid, postkaarte, reisijuhte, brožüüre, kalendreid nii Eestisse ja lähivälismaadesse.  Suurematest projektidest välisturule võib välja tuua postkaardiseeriad Helsingist ja Lapimaast, fotoalbum Riia kohta ja lugematud õnnitlus- ja jõulukaartide seeriad Soome ja Läti turule. Jaak Kadak oli seotud ka Morgan Foto nime all tegutsenud fotopoodide ketiga, kus rajati erinevaid fotostuudioid ja koolitati töötajaid stuudio- ja portreefotograafia valdkonnas.
Fotograafia kui kunstivaldkonna edendamiseks ja huviliste koolitamiseks on Jaak Kadaku osalusel loodud MTÜ Fotograafia Arendus- ja Koolituskeskus, kus ta õpetab fotograafiat nii algajatele kui edasijõudnutele fotograafia eri valdkondades. Teooria ja praktika omandamiseks on loodud eri fotograafia valdkondade jaoks vajalike seadmete ja tehniliste vahenditega stuudio. Jaak Kadak korraldab välipildistamisi ja fotoretki, nt põhjarannikul, Tallinna Botaanikaaias, väikesaartel, Lapimaal. Lisaks korraldab ta igaastast suurüritust – Eesti Fotograafia Kokkutulek (EFK), mis 2016. aastal toimus juba 17. korda.
Jaak Kadaku tehtud pilte saab vaadata kursuste kirjelduste juurest ja osta suurematest rahvusvahelistest pildipankadest. Tänapäeva digipiltide loomiseks on ta omandanud oskuse kasutada ja õpetada vajalikke pilditöötlusprogramme.

Lisahuvid:
Aiandus, elektroonika, tehnika, laiatarbest erineva iseloomuga optika