MTÜ Fotograafia Arendus- ja Koolituskeskus (edaspidi Fotokool) on asutatud 2006. aastal. Fotokooli eesmärk on arendada ja populariseerida fotograafiat kui kunsti väljendusvaldkonda. Korraldame fotoalaseid koolitusi, kokkutulekuid, retki ja näituseid. Pakume fotograafia valdkonnas huviharidust ja täienduskoolitust tegutsemiseks fotograafi või sellega sarnasel ametikohal. Fotokooli õppekavad on koostatud lähtuvalt sihtgrupi vajadustest ja fotograafi kutsestandardis (tase 4, 5, 6 kirjeldatud komeptentsinõuetest.

Meie andmed

  • Reg nr 80233557
  • Õppekava kood 84905 HTM
  • Majandustegevusteade nr 226942.
  • Õppekavarühm: Audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
  • Fotokooli e-posti aadress: info@fotokoolitused.ee
  • Fotokooli telefonid: registreerimine 58 999 000 , õppeinfo kontakt Jaak Kadak 50 33 682
  • Fotokooli kodulehe aadress: www.fotokoolitused.ee
  • Fotokooli koolitusklass/stuudio aadress: Pärtli tee 30, Suurupi, 76907

Täienduskoolituse õppekorralduse alused ja kvaliteedi tagamise alused

Koolitaja

Jaak Kadak
Fotograaf – koolitaja
Tel: 50 33 682
E-kiri: info@fotokoolitused.ee

Sünniaeg: 27.04.1956

Haridus:
1980 Tartu Ülikool, füüsik (teoreetilise füüsika), lisaks pedagoogi kutse;
1982 Patendiinstituut, patentoloogia eriala.

Tööalane taust:
Eesti Teaduste Akadeemia Eksperimentaalbioloogia Instituudi taimefüsioloogia ja fotosünteesi sektoris.
Noorte Loodusesõprade Majas fotograafia õpetaja. Samal ajal fotode pildistamine reklaamidele, trükistesse, plaadiümbristele.
Pikki aastaid tegutses Jaak Kadak Morgan Stuudios, kus tegi reklaamfotosid Eesti disainibüroodele ja suurfirmadele, mitmekeelseid fotoalbumeid, postkaarte, reisijuhte, brožüüre, kalendreid nii Eestisse ja lähivälismaadesse. Suurematest projektidest välisturule võib välja tuua reklaamfotod Soome firmadele, postkaardiseeriad Helsingist ja Lapimaast, fotoalbumid Riia kohta, lugematud õnnitlus- ja jõulukaartide seeriad Soome ja Läti turule. Jaak Kadak oli seotud ka Morgan Foto nime all tegutsenud fotopoodide ketiga, kus rajati erinevaid fotostuudioid ja koolitati töötajaid stuudio- ja portreefotograafia valdkonnas.

Fotograafia kui kunstivaldkonna edendamiseks ja huviliste koolitamiseks on Jaak Kadaku osalusel loodud MTÜ Fotograafia Arendus- ja Koolituskeskus, kus ta õpetab fotograafiat nii algajatele kui edasijõudnutele fotograafia eri valdkondades. Teooria ja praktika omandamiseks on loodud eri fotograafia valdkondade jaoks vajalike seadmete ja tehniliste vahenditega stuudio. Jaak Kadak korraldab välipildistamisi ja fotoretki, nt põhjarannikul, Tallinna Botaanikaaias, väikesaartel, Lapimaal. Lisaks korraldab ta igaastast suurüritust – Eesti Fotograafia Kokkutulek (EFK), mis 2019. aastal toimus juba 20. korda.

Jaak Kadaku tehtud pilte saab vaadata kursuste kirjelduste juurest ja osta suurematest rahvusvahelistest pildipankadest. Tänapäeva digipiltide loomiseks on ta omandanud oskuse kasutada ja õpetada vajalikke pilditöötlusprogramme.

Lisahuvid:
Aiandus, elektroonika, tehnika, laiatarbest erineva iseloomuga optika