Pilditöötluse erikursus Adobe Photoshop – manipulatsioonid A (13 akadeemilist tundi) toimub Tatari 64 asuvas fotokooli (koolitusluba/õppekava kood 84905, majandustegevusteade nr 150737)koolitusklassis/stuudios.
Tunnid toimuvad neljal korral: 21.02, 28.02, 7.03, 14.03 kell 18.00-20.30
Kursust juhendab fotograaf Jaak Kadak.
Kursuse lõpetanud saavad soovi korral vastava koolituse läbimist kinnitava tunnistuse.
Kursus Adobe Photoshop – manipulatsioonid A (edasijõudnutele) on mõeldud neile fotohuvilistele/fotograafidele, kes lähenevad fotole loominguliselt, kelle eesmärgiks ei ole vaid selline foto, millise kaamera antud oludes on suutnud jäädvustada. Näitena või tuua lamedas valguses pildistatud loodus, linn või inimesed. Sellised pildid mõjuvad igavalt ja tavaliselt neid ei kasutata – pidipankadelt tuleb lühike keelduv vastus “flat light“.
Kursusel vaatlemegi pilditöötluse võimalusi, kuidas muuta tuimad pildid atraktiivseks, et nad leiaks sagedast kasutust. Sel juhul peab fotograaf püüdlema, nii nagu filmirežissöör, maalikunstnik või kirjanik, maksimaalse edastatava emotsiooni poole. Soovitud tulemuse saavutamiseks on kõik võtted ja tehnikad õigustatud. Lisades, kõrvaldades või muutes algse foto elemente, tonaalsust või kompositsiooni loob fotograaf/kunstnik algselt oma mõtetes imaginaarse motiivi, mis valmis kujul tundub vaataja jaoks reaalsus – uus reaalsus.
Õpitava paremaks omandamiseks toimub koolitus väikese grupiga nii, et osalejad, kasutades isiklikke arvuteid, teevad kõik näited kohapel läbi. Osaleja saab omale salvestada üksikasjalikud (käikude kaupa ja koos selgitustega) printscreen-idest koosnevad konspektid ja toorikfotod kõigi näidete kohta. Lisaks on eraldi iga näite kohta “spikker” (lühike kirjalik juhend), mis võimaldab kiirelt meelde tuletada juba õpitut.
Kursus ei sobi esmaseks tutvuseks programmiga Adobe Photoshop.
Kursusele on oodatud kõik huvilised, kes valdavad programmi Adobe Photoshop, baaskursuse tasemel.
Manipulatsioonid koosnevad sageli paljudest erinevatest foto muutmise võtetest – õpime neid alates lihtsamatest. Ka lihtsad manipulatsioonid muudavad pildi ilmet märgatavalt ja tõstavad kasutatavuse taset. Fototöötlust õpime sellisel kvaliteeditasandil, et pildid oleksid kasutatavad trükistes ja prindikõlblikud suures formaadis.
Näidisteks olen kasutanud fotosid, millest paljusid müün pildipankades.
Aktiivne värvitoon
Erinevad udusused
Kallutusefekt (tilt)
Panoraamtehnika võimaldab jäädvustada motiivi/objekti suurema vaatenurgaga, mis võimaldab kordades tõsta foto tehnilist kvaliteeti ja kasutada seda atraktiivsemas proportsioonis. Vaatame erinevaid projektsioone.
Peegeldus
Eri täpsusastmega selektsioonitööriistad
Vektorjoone lisamine pildil olevale objektile tõstab illustraatorite, kujundajate huvi pildi vastu märgatavalt, sest siis on objekt lihtsalt teisaldatav
Retušš võimaldab kasutada fotosid reklaamidel
Kahes tonaalsuses foto
Pindade parandus, kaubamärgid. Väikeses formaadis on foto vaadeldav sageli niisama – pildipangad võtavad vastu vaid viimistletud ja korrigeeritud fotosid
Lumesadu
Valguskiired
Varjud
Uus taevas. Sageli, olles huvitavates paikades, võib valgus olla lame, igav. See ei tähenda, et pilt tuleks tegemata jätta – tuleb teha foto- toorik ja sellest hiljem kasutuskõlblik teha
Müra öistel fotodel
Detailide lisamine, sulandamine,
töötluse kvaliteeti tuleb hinnata 100% suurendusega
Mida teha, kui pidevalt ei tule juurde ahhetamapanevaid fotosid, kuid on soov oma müügiks pakutavate fotode portfelli täiendada. Siis tuleb siseneda enda fotoarhiivi, vaadata pilte ja mõelda, milliseid toorikuid on kogunenud,
ja lihtsalt uusi “võileibu” kokku panna.
Kindlasti muudab tuju heaks ja annab selgust nõutavate piltide valdkondadest ja stiilist, kui vaadata aeg-ajalt üle, kus ja milliseid pilte rohkem kasutatakse.
Kursuse hind 160 EUR.
PS! Eraisikuna tasutud koolituskuludelt tulumaksusoodustuse (20%) saamiseks vt tulumaksuseaduse § 26.
Info telefonil 50 33 682, arved ja registreerimine 58 999 000.
Kursusele registreerimine e-kirjaga aadressil info@fotokoolitused.ee või täida allolev registreerumisvorm.