Koolitus toimub kuni 4 osalejaga grupis
Beebide ja väikelaste pildistamise lühikursus toimub Suurupis, Pärtli tee 30 ( ~ 20 km kaugusel Tallinna kesklinnast, õppekava kood 84905, õppekavarühm “Audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine”, majandustegevusteade 226942) fotokooli koolitusklassis/stuudios.
Kursus toimub 23. jaanuaril kell 18.00 – 20.15
Kursuse maht on 3 ah (35% auditoorne töö ja 65% praktiline töö). Iseseisev töö puudub.
Kursuse eesmärk on anda osalejale teadmised ja praktilised oskused väikelaste pildistamiseks kodustes tingimustes.
Sihtrühm: kursuse Praktiline fotograafia baaskursus teadmiste baasi omav fotohuviline või vähemalt oma kaamera põhifunktsioone tundev algaja.
Kursuse lõpetanu omandab teadmised ja oskused kodustes tingimustes väikelaste pildistamiseks.
Kursust juhendab fotograaf Jaak Kadak.
Koolitus toimub kogu vajaliku fototehnikaga komplekteeritud fotostuudios:
Kursuse eesmärgiks on anda algajale fotohuvilisele teadmised ja oskused beebide ja väikelaste pildistamiseks kodustes tingimustes. Osalejal on vaja vaid kaamerat ja siirast huvi enda või sõprade-tuttavate põngerjaid kaunilt pildile püüda. Kursus toimub koolitusklassis, kus saame tänu spetsiaalsele programmile vahetult jälgida kaamera eri funktsioonide kasutamist ja praktiliselt luua erinevaid valguslahendusi, mida on võimalik lihtsate vahenditega ka kodustes tingimustes korrata.
Korralikke fotosid on võimalik teha nii hübriid-, peegel- kui ka kompaktkaameraga:
Loomulikult tundub kõigile lapsevanematele enda laps alati tore, samas ei märgata foto tehniliselt madalat kvaliteeti, rääkimata pildi kompositsioonist. Näidates külalistele tohutul hulgal küündimatuid lastefotosid, mõjub see neile kurnavana ja aja kulg lõputu.
Ekslik on mõelda, et korralikke fotosid lastest saab ainult fotostuudios, kus on tuhandeid eurosid maksvad stuudiovalgustid ja sisustus – sageli pigem vastupidi. Väikelaste pildistamiseks on eelkõige vaja lapse sobivat meeleolu, muidugi lisaks ka kaamerat. Stuudiofoto stiilis portree tegemiseks kodus tuleb vaid umbes 40 EUR-i kulutada valgusti ja abibahendite ostmiseks. Kuidas selliseid fotosid saavutada, seda õpimegi.
Teoreetiline osa
Korrektsete fotode tegemiseks peame mõistma fotograafia algtõedesid.
Kursuse alguses vaatame, millised on kaamerate põhimõttelised erinevused.
Teeme selgeks, kuidas mõjub fotol erineva ava kasutamine.
Selleks, et kaameraid paremini müüa, on kõik tänapäevased kaamerad üleküllastatud mõttetute funktsioonide ja režiimidega (mida professionaalsem on kaamera, seda vähem sisaldab ta mittevajalikku) – meie eesmärgiks on selgeks saada oluline.
Fotode tehnilise kvaliteedi hindamiseks õpime analüüsima histogrammi.
Fototehnikat täiendada soovijad saavad soovitusi, mida silmas pidada.
Praktiline osa
Praktilise õppuse eesmärgiks on õppida looma lihtsaid erinevaid kodus kasutatavaid valguslahendusi laste pildistamiseks. Teadmiste rakendamiseks alustame praktilise õppusega – selleks kasutame igapäevaseid tingimusi ja mannekeennukke.
Kui kasutame vaid kaamera välku, vale võttenurka, juhuslikult valitud fookuskaugust ja läbimõtlemata kadreeringut, saame hämaras ruumis sarnase tulemuse.
Alguses sätime paika kaamera õiged seaded.
Selleks, et lapse proportsioonid mõjuksid loomulikult ja pildilt ei vaataks vastu justkui „tulnukas kosmosest“, valime õige fookuskauguse.
Oskamatult kaamera lisavälku kasutades on tulemus järgmine, kus nähes teravat käe varju tagaplaanil, meenub Eduard Wiiralti „Jutlustaja“.
Vaatame, kuidas muutub foto, kui oleme otsustanud kulutada parema foto saamiseks ~ 40 EUR-i.
Lõpptulemus erineb algsest kardinaalselt.
Kord omandanud oskused köitvate piltide tegemiseks tulevad kasuks kõikjal. Kaunid jäädvustused pisibeebist ja nii kiiresti kasvavast lapsest on hindamatu väärtusega kogu eluks, pakkudes ükskord imetlemisrõõmu ka suureks saanud lapsele endale.
Õpiväljundid
- oskab kodustes tingimustes väikelapsi pildistada;
- oskab kasutada sobivat särirežiimi, ava, säriaega ja värvustemperatuuri;
- oskab kasutada tavavalguseid ja luua maheda valguslahenduse;
- oskab kasutada lisavälku.
Koolituse lõpetamise tingimused ja väljastatav dokument
Koolituse eduka lõpetamise eelduseks on osalemine loengutes ja õpiväljundite omandamist tõendava lõputöö ehk näidisfotode demonstreerimine koolitajale. Koolituse õpiväljundid omandanud õppijale väljastatakse tunnistus.
Õppija, kes osales koolitusel, kuid ei esitanud õpiväljundite omandamist tõendavat lõputööd, saab vastava taotluse esitamisel tõendi koolitusel osalemise kohta.
Tunnistusi ja tõendeid väljastatakse soovi korral elektrooniliselt.
Kursuse hind 180 EUR.
PS! Eraisikuna tasutud koolituskuludelt tulumaksusoodustuse (20%) saamiseks vt tulumaksuseaduse § 26.
Info telefonil 50 33 682, arved ja registreerimine 58 999 000.
Kursusele registreerimine e-kirjaga aadressil info@fotokoolitused.ee või täida allolev registreerimisvorm.
Vt ka Koolituse alused.